Spor ve boy uzaması Argivit

Spor ve Boy Uzaması

Gelişme çağında yapılan doğru spor ve egzersizin boy uzaması üzerine büyük katkıda bulunduğu yaygın olarak bilinen bir gerçektir.. Yer çekimi etkisinin omurga üzerinde yaptığı baskıyı azaltıcı hareketler uygulanması, omurlarımızın arasındaki mesafenin açılmasına yardımcı olur. Ve omurga boyunun uzamasını hızlandırır.
Bu sebeple yer çekimine karşı yapılan sıçrama ve atlama ile tamamlanan sporlar olan boy uzamasını destekler. Sevgili ebeveynler uzmanlar uyarıyor: “Büyüme çağındaki çocuklarınızın, sağlıklı ve düzenli beslenmesine, düzenli uyku, spor alışkanlığı edinmesine ve besin desteği almasına lütfen dikkat edin! Gelişme çağında düzenli egzersiz ve uyku, büyüme hormonunun salgılanma düzeyini artırır. Genlerin celirlediği bir boy sınırı vardır. Genetik elverişliliğe göre boyu 1.75 ile 1.85 arasında uzaması gereken bir genç, düzenli spor yaparsa boyu en üst noktaya kadar ulaşır. Yani 1.85 olur, spor yapmaz düzenli beslenmezse, alt sınırda yani 175’te takılır.

Çocukların gelişimi sırasında spor yapması ileride duruş pozisyonu ve kas kuvveti için önemlidir. Özellikle düşük dozda olacak stres sporları (bisiklet, yüzme, koşu, iple atlama) çocuğun büyüme hormonu salınımına katkı sağlar .Böylece kas ve iskelet sistemi daha sağlıklı gelişir. Ayrıca minik sporlar çocuklarda endorfin seviyelerine etki eder. Bunun sonucunda daha mutlu şekilde günü geçirmelerini sağlar.

Sabahları çocuklarımızla yapacağımız minik sportif aktiviteler onların bağışıklık sistemini güçlendirir, mutluluk sağlar hem de güç katarak hayatta daha iyi noktada tutunmalarına yardım eder. Güçlü ve sağlıklı gelecek miniklerimizin en öncelikli hakkı… Argivit içeriğinde bulunan D Vitamini ile iskeleti, Aminoasitler ile de Kas Gelişimini destekleyerek Şampiyonların yolunu açar.