çocuklarda bağışıklık

Çocuklarda belli dönemlerde ortaya çıkan hastalıklara karşı bağışıklık geliştirmek için birçok yol duymuş veya görmüşsünüzdür. Baharda ani ısı değişimleri üst solunum yolu enfeksiyonuna sebep olabilir. Ateş, boğaz ağrısı, geniz akıntısı, ağız kokusu, öksürük, hapşırık ve kulak ağrısı ile belirti verebilirler. Faranjit, Sinüzit ve Orta kulak enfeksiyonu bunlardan birkaçıdır. Dengeli beslenmek, bol su içmek, uykuyu aksatmamak ve bağışıklığı güçlendirmekle bu hastalıklardan korunmak mümkündür.

Bunun dışında fiziksel gelişim açısından doğru beslenme ve ek olarak alınan destekler çok önemlidir. Boy uzaması, genetik faktörler kadar çevresel faktörlere de bağlıdır ve çevresel faktörlerin en önemlisi beslenmedir. B12 ve D vitamininin sadece besinler ile alındığında yetersiz kalması durumunda ek destekler kullanılması çevresel faktörleri pozitif olarak etkilemektedir.

Argivit Focus içeriğinde bulunan D,C, B vitaminleri, mineraller ve aminoasitler ile çocuklarda bağışıklık sisteminin güçlenmesine ve özellikle içinde bulunduğumuz bahar aylarında karşılaşabilecekleri mevsimsel hastalıklara yakalanma risklerini azaltmaya destek olurken bitkisel kaynaklı (ayçiçeği) Fosfotidilserin ile bilişsel ve düşünsel gelişiminin artmasına da yardımcı olur. Yapılan çalışmalar; Argivit Focus içeriğindeki fosfolipitlerin aynı zamanda dikkat eksikliği yaşayan çocuklarda odaklanma artışı konusunda olumlu sonuçlar elde edildiğini göstermiştir. Aynı şekilde otizmli çocuklarda da odaklanma artışına destek olduğunu gösteren çalışmalar bulunmaktadır.

Bağışıklık, birçok dal ile doğrudan ilişkili olmakla birlikte gelişimin birçok aşamasını da çeşitli şekillerde etkileyebilir. Doğru takviyeler ve doğru beslenme ile çocuğunuz bir hasta değil, doktor olsun.