Argivit Tablet - Argivit

Argivit Tablet

Ginko Biloba, Yeşil Çay Ekstresi, Sarıkantron Ekstraktı,
Magnezyum, kalsiyum ve bakır içermektedir.

Argivit Tablet Nedir?

Argivit Tablet, L-Arginin, Kalsiyum, Ginko Biloba, Magnezyum, Vitamin C, Fosfotidilserin, Camellia Sinensis, Sarı Kantaron, Resveretrol, Vitamin B1 (Tiamin), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B3 (Niasin), Vitamin B5 (Pantotenik Asit), Vitamin B6 (Pridoksin), Metilkobalamin (Vitamin B12’nin aktif formu), Çinko, Vitamin E, Mangan, Bakır, Vitamin A, İyot, Folik Asit, Biotin, Selenyum(L-Seleometionin), Krom, Molibden, Vitamin D kombinasyonu içeren bir gıda takviyesidir.

Argivit Tablet İçeriği

Etken Madde 1 Tablet Etken Madde 1 Tablet
L-Arginin 125 mg Vitamin B2 2 mg
Kalsiyum 120 mg Vitamin B1 1,75 mg
Gingko Biloba Ekstresi 60 mg Mangan 0,5 mg
Magnezyum 56,5 mg Bakır 0,5 mg
Vitamin C 40 mg Vitamin A 300 μg RE
Fosfatidilserin 25 mg İyot 150 μg
Yeşil Çay Ekstresi 25 mg Folik Asit 100 μg
Sarı Kantaron Ekstresi 25 mg Biotin 50 μg
Resveratrol 10 mg Selenyum 37,5 μg
Vitamin B3 8,05 mg NE Krom 12,5 μg
Çinko 7,5 mg Molibden 7,5 μg
Vitamin E 5 mg α -TE Vitamin D 2,5 μg
Vitamin B5 3 mg Vitamin B12 1,5 μg
Vitamin B6 2,5 mg

Beslenme Alışkanlığının Büyüme ve Zeka Üzerine Etkileri

Her anne baba çocuğunun ileride bir bilim adamı veya iyi bir eğitim almış birey olmasını ister. Burada en önemli unsurlardan biri beslenmedir.

5 yaşın altındaki çocukların% 48-50’si beslenme yetersizliği göstererek dünyada yetersiz beslenme prevalansına sahiptir (UNICEF 2009). Daha yüksek kazançlar ve daha iyi gıda güvenliği, zamanla beslenmeyi iyileştirir, ancak yetersiz beslenme, gıda güvensizliği veya düşük gelir nedeniyle gerçekleşmez (World Bank 2006). Uygunsuz bebek besleme ve bakım uygulamaları da yetersiz beslenmeye katkıda bulunur ve davranışsal müdahaleler bebeklerin ve çocukların beslenme özelliklerini iyileştirir (1)Mikrobesin yetersizliğinin en önemli sebebi hane halkının yanlış beslenme alışkanlığı ve kalitesiz besinlere ulaşımına bağlı olabilir. Black and Aboud (2011) tarafından tanımlanan “Duyarlı beslenme”, “çocuk ve bakıcı arasındaki karşılıklılık” dır ve “üç adımlı bir süreçtir:

Nedir bu adımlar?

1) Çocuk, motor hareketleri, yüz ifadeleri veya seslendirme yoluyla istekleri bildirir;

2) Bakıcı, sinyalleri tanır ve sinyal üzerinde istekli, gelişimsel açıdan uygun ve duygusal olarak destekleyici bir şekilde derhal yanıt verir ve

3) Sinyallere öngörülebilir bir tepki yaşar.

Besin alımını artırmada etkili olan duyarlı beslenme bileşenleri çocuğa gülümseyerek, göz temasıyla ve kelimeleri teşvik ederek olumlu tepki vermeyi içerir; çocuğu yavaş ve sabırla iyi mizahla besleme; çocuğun yemeyi bırakmasını beklemek ve daha fazlasını sunmak; parmak gıdalar vererek çocuğun kendisini beslemesi ve çocuğu yemek saatinden önce dikkatli bir şekilde yanında tutması gerekir (Aboud ve diğerleri 2009, PAHO / WHO 2003). Yemek reddi ve düşük iştah sık görülen problemlerdir ve tamamlayıcı gıdaların nasıl besleneceğini öngören duyarlı beslenme iyileştirilmiş besin alımıyla ilişkilidir (Dearden 2009) (2)

İlk iki yaşta eslenmenin desteklenmesi ve ailelerin bilinçlendirilmesi çocuk gelişimine çok önemli katkılar sağlamaktadır.(2)

Sonuç olarak, çocuk gelişiminde beslenmenin yerini hiç bir şey alamaz. Bu sadece bireyler için değil toplum içinde önem arz etmektedir. Sağlıklı bireyler yetişmesinde bilinçli davranmak ve hekimlerin önerileri dikkate alınmalıdır.

 Yrd. Doç. Dr. Murat DOĞAN
 Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı

Referanslar:

  1. Imdad A, Yakoob MY, Bhutta ZA BMC Halk Sağlığı. 13 Nisan 2011; 11 Özel Sayı 3 (): S25. [PubMed] [Referans listesi]
  2. Shahnaz Vazir, 1 Patrice Engle, 2 Nagalla Balakrishna, 3 Paula L. Griffiths, Matern Çocuk Nutr. 2013 Ocak; 9 (1): 99-117.

GÜVENLİ KULLANIM

Alkol, gluten, aspartam veya paraben içermez. Etken maddeler mevzuata uygundur. Argivit Tablet, Türkiye’de GMP (İyi Üretim Uygulamaları) / HACCP standartlarında üretilmiştir.

ARGİVİT TABLET İÇERİĞİ

Argivit Tablet, L-Arginin, Kalsiyum, Ginko Biloba, Magnezyum, Vitamin C, Fosfotidilserin, Camellia Sinensis, Sarı Kantaron, Resveretrol, Vitamin B1 (Tiamin), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin B3 (Niasin), Vitamin B5 (Pantotenik Asit), Vitamin B6 (Pridoksin), Metilkobalamin (Vitamin B12’nin aktif formu), Çinko, Vitamin E, Mangan, Bakır, Vitamin A, İyot, Folik Asit, Biotin, Selenyum(L-Seleometionin), Krom, Molibden, Vitamin D kombinasyonu içeren bir gıda takviyesidir.

HAFIZA DESTEĞİ SAĞLAR

Argivit tablet, içeriğindeki Fosfotidilserin ve Metilkobalamin ile dikkat eksikliğinin giderilmesinde, unutkanlık ve hafıza sorunlarında ve odaklanma artışında destek olur.

KİLO KONTROLÜNE DESTEK

Argivit Tablet içerisindeki Camellia Sinensis düzenli kullanıldığında, lipoprotein lipaz etkinliğini azaltarak kilo kontrolüne yardım eder.

KULLANIM ŞEKLİ

Hekim önerisiyle, günde 1 tablet önerilir. 8 yaş altı çocuklar ve gebelerde kullanımı uygun değildir.

Boy ve İştah İçin Hekimlerin Tercihi

Argivit Tablet 2012 yılından beri hekimler tarafından önerilmektedir. İçeriğindeki mineraller ve vitaminler çocuk büyüme ve gelişimi için hekimler tarafından tercih edilmektedir. Argivit Tablet içerisinde bulunan vitamin ve mineraller hakkında üründen bağımsız bilimsel çalışmalar mevcuttur. Bu vitamin ve minerallerin faydası hakkında doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı’na kayıtlı takviye edici gıda kategorisindedir. İLAÇ DEĞİLDİR.

İştah Arttırımında Hekimlerin Desteği

Ebeveynler tarafından çocuk hekimlerine en sık yöneltilen soruların başında, bebek ve çocukların iştahlarının nasıl artırılacağı sorusu gelir.

Vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş Argivit Ailesi, çocukların iştah artırımına destek olur.

Hekim önerisiyle iştah artırımına destek için çocuklara sabah tok karnına önerilebilir.

Argivit Focus’un İçerisindeki Fosfotidilserin Nedir?

Argivit Focus, “Fosfotidilserin” içermektedir. Fosfotidilserin ile yapılmış olan çalışmalarda kısa ve uzun hafıza yeteneğinde artışı desteklediği, refleks yanıtlarında güçlenmeyi sağladığı ve odaklanmayı arttırdığına yönelik bağımsız bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

Argivit Tablet Ne İçerir?

Argivit tablet içerisinde bulunan antioksidanlar ve mineraller ile günlük yaşamda ihtiyaç duyulan zihinsel ve performans artışına yardımcı olur.

Argivit Hakkında

Büyüme ve gelişme için multivitaminler ve mineraller içeren takviye edici gıdalar hakkında hekimlerimiz ne diyor?

Daha detaylı bilgi için hekiminize başvurabilirsiniz.

Uzmanlar diyor ki…

Argivit içeriğindeki L-Arginin, multivitamin ve mineraller sayesinde
günlük alımdaki yetersizlikleri karşılayarak çocuğun büyüme
ve gelişmesine destek olur.

Yrd.Doç. Murat Doğan

Annelerimiz çocuklarının boyu hakkında endişeliler. Tüm endişeleri bertaraf edebilmek için, biz öncelikle çocuğun boy kısalığının nedenini tespit etmeye çalışıyoruz. Bunun genetik mi, hormonsal mı yoksa beslenme bozukluğuna mı bağlı olup olmadığını araştırıyoruz. Tespit edilen soruna göre de tedavi düzenliyoruz. Beslenme bozukluğuna bağlı çocuklara vitamin ve mineral desteği öneriyoruz. Argivit Şurup da önerdiğimiz destek ürünlerin arasında yer alıyor.

Uzm.Dr.Kemal Pişmişoğlu

İştah sorunu ile gelen bebekler için sorunun altında yatan nedenleri araştırıyor, beslenme bozukluğu ile ilgili bir sorun yaşanıldığını düşünüyorsak destek ürünler başlıyoruz. Gıda takviyeleri içinde yer alan Argivit Şurup önerdiğimiz destek ürünlerin arasında yer alıyor.

Uzm.Dr. Tahsin Turgut
×
Merhaba,
Argivit Müşteri Hizmetleri'ne hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?