Argivit Şurup - Argivit

Argivit Şurup

Argivit Ailesi’nin en uzun soluklu üyesi

Argivit Şurup Nedir?

Argivit Şurup ailemizin ilk bireyi. Zengin vitamin (A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini, B11 vitamini, B12 vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini, H vitamini ve L-arginin) ve mineral (Çinko, Selenyum, Manganez, Krom, Molibden ve İyot) kombinasyonu içeren bir gıda takviyesidir.

Argivit Şurup İçeriği

Etken Madde 5 mL’de Etken Madde 5 mL’de
L-Arginin 250 mg Vitamin D 10 μg
Vitamin C 70 mg Biotin 15 μg
Vitamin A 240 μg Folik Asit 150 μg
Vitamin B1 1 mg Manganez 0,85 mg
Vitamin B2 0,9 mg Krom 60 μg
Vitamin B3 10 mg NE İyot 70 μg
Vitamin B5 4 mg Molibden 35 μg
Vitamin B6 0,5 mg Çinko 5 mg
Vitamin B12 1,5 μg Selenyum 50 μg

Beslenme Alışkanlığının Büyüme ve Zeka Üzerine Etkileri

Her anne baba çocuğunun ileride bir bilim adamı veya iyi bir eğitim almış birey olmasını ister. Burada en önemli unsurlardan biri beslenmedir.

5 yaşın altındaki çocukların% 48-50’si beslenme yetersizliği göstererek dünyada yetersiz beslenme prevalansına sahiptir (UNICEF 2009). Daha yüksek kazançlar ve daha iyi gıda güvenliği, zamanla beslenmeyi iyileştirir, ancak yetersiz beslenme, gıda güvensizliği veya düşük gelir nedeniyle gerçekleşmez (World Bank 2006). Uygunsuz bebek besleme ve bakım uygulamaları da yetersiz beslenmeye katkıda bulunur ve davranışsal müdahaleler bebeklerin ve çocukların beslenme özelliklerini iyileştirir (1)

Mikrobesin yetersizliğinin en önemli sebebi hane halkının yanlış beslenme alışkanlığı ve kalitesiz besinlere ulaşımına bağlı olabilir. Black and Aboud (2011) tarafından tanımlanan “Duyarlı beslenme”, “çocuk ve bakıcı arasındaki karşılıklılık” dır ve “üç adımlı bir süreçtir:

Nedir bu adımlar?

1) Çocuk, motor hareketleri, yüz ifadeleri veya seslendirme yoluyla istekleri bildirir;

2) Bakıcı, sinyalleri tanır ve sinyal üzerinde istekli, gelişimsel açıdan uygun ve duygusal olarak destekleyici bir şekilde derhal yanıt verir ve

3) Sinyallere öngörülebilir bir tepki yaşar.

Besin alımını artırmada etkili olan duyarlı beslenme bileşenleri çocuğa gülümseyerek, göz temasıyla ve kelimeleri teşvik ederek olumlu tepki vermeyi içerir; çocuğu yavaş ve sabırla iyi mizahla besleme; çocuğun yemeyi bırakmasını beklemek ve daha fazlasını sunmak; parmak gıdalar vererek çocuğun kendisini beslemesi ve çocuğu yemek saatinden önce dikkatli bir şekilde yanında tutması gerekir (Aboud ve diğerleri 2009, PAHO / WHO 2003). Yemek reddi ve düşük iştah sık görülen problemlerdir ve tamamlayıcı gıdaların nasıl besleneceğini öngören duyarlı beslenme iyileştirilmiş besin alımıyla ilişkilidir (Dearden 2009) (2)

İlk iki yaşta eslenmenin desteklenmesi ve ailelerin bilinçlendirilmesi çocuk gelişimine çok önemli katkılar sağlamaktadır.(2)

Sonuç olarak, çocuk gelişiminde beslenmenin yerini hiç bir şey alamaz. Bu sadece bireyler için değil toplum içinde önem arz etmektedir. Sağlıklı bireyler yetişmesinde bilinçli davranmak ve hekimlerin önerileri dikkate alınmalıdır.

 Yrd. Doç. Dr. Murat DOĞAN
 Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı

Referanslar:

  1. Imdad A, Yakoob MY, Bhutta ZA BMC Public Health. 2011 Apr 13; 11 Suppl 3():S25.[PubMed] [Ref list]
  2. Shahnaz Vazir,1 Patrice Engle,2 Nagalla Balakrishna,3 Paula L. Griffiths,Matern Child Nutr. 2013 Jan; 9(1): 99–117.

İŞTAH ARTIRIMINA DESTEK

Vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş Argivit Şurup, çocukların iştah artırımına destek olur. Hekim önerisiyle iştah artırımı desteği için çocuklarınıza sabah saatlerinde tok karnına verebilirsiniz.

GÜVENLİ KULLANIM

Alkol, gluten, aspartam veya paraben içermez. Etken maddeler mevzuata uygundur. Argivit Şurup, Türkiye’de GMP (İyi Üretim Uygulamaları) / HACCP standartlarında üretilmiştir.

ÇOCUK GELİŞİMİNE DESTEK

İçeriğindeki mineraller ile ilgili yapılan klinik çalışmalara göre 5 yaş altı ve üstü çocukların iştah artırımı ve boy uzamasını destekler.

BOY UZAMASINA DESTEK

Çocukların günlük vitamin ve mineral ihtiyacını karşılamaya yardımcı Argivit Şurup, içerdiği L-Arginin sayesinde boy uzamasını destekler. Hekim önerisiyle boy uzaması desteği için çocuklara gece yatmadan tok karnına verilebilir.

ARGİVİT ŞURUP İÇERİĞİ

Vitamin (A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini, B11 vitamini, B12 vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini, H vitamini ve L-arginin) ve mineral (Çinko, Selenyum, Manganez, Krom, Molibden ve İyot) kombinasyonu içeren bir gıda takviyesidir.

KULLANIM ŞEKLİ

Hekim önerisiyle günde bir yada iki ölçek alınabilir.

Boy ve İştah İçin Hekimlerin Tercihi

Argivit Şurup 2012 yılından beri hekimler tarafından önerilmektedir. İçeriğindeki mineraller ve vitaminler çocuk büyüme ve gelişimi için hekimler tarafından tercih edilmektedir. Argivit Şurup içerisinde bulunan vitamin ve mineraller hakkında üründen bağımsız bilimsel çalışmalar mevcuttur. Bu vitamin ve minerallerin faydası hakkında doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığına kayıtlı takviye edici gıda kategorisindedir. İLAÇ DEĞİLDİR.

İştah Arttırımında Hekimlerin Desteği

Ebeveynler tarafından çocuk hekimlerine en sık yöneltilen soruların başında, bebek ve çocukların iştahlarının nasıl artırılacağı sorusu gelir.

Vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş Argivit Şurup Ailesi, çocukların iştah artırımına destek olur.

Hekim önerisiyle iştah artırımına destek için çocuklara sabah tok karnına önerilebilir.

Argivit Focus’un İçerisindeki Fosfotidil Serin Nedir?

Argivit Focus, “Fosfotidil Serin” içermektedir. Fosfotidil Serin ile yapılmış olan çalışmalarda kısa ve uzun hafıza yeteneğinde artışı desteklediği, refleks yanıtlarında güçlenmeyi sağladığı ve odaklanmayı arttırdığına yönelik bağımsız bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

Argivit Tablet İçerisindeki Ne İçerir?

Argivit tablet içerisinde bulunan antioksidanlar ve mineraller ile günlük yaşamda ihtiyaç duyulan zihinsel ve performans artışına yardımcı olur.

Argivit Hakkında

Büyüme ve gelişme için multivitaminler ve mineraller içeren takviye edici gıdalar hakkında hekimlerimiz ne diyor?

Daha detaylı bilgi için hekiminize başvurabilirsiniz.

Argivit Şurup’ta Neler Var?

1
2
3
4
1

VİTAMİNLER

Vitaminler, sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan organik bileşiklerdir. Vitamin Latince yaşam anlamına gelen “vita” sözcüğünden kaynaklanır. Vitaminler yağda ve suda eriyenler olarak iki gruba ayrılır .

2

MİNERALLER

Mineraller, sağlıklı yaşam için ihmal edilmemesi gereken, vücudun fonksiyonlarını sürdürmesi için hayati öneme sahip inorganik maddelerdir. Hücre korunması ve sağlıklı dişler, kemik, cilt yapısı için önemli olan mineraller, kan basıncı, kalp ritmi, kas fonksiyonları, vücuttaki sıvı dengesi, üremede de önemli roller oynarlar.

3

L-ARGİNİN

Arginin bir α-aminoasittir. L-arginin, doğada bulunan proteinlerin yapısını oluşturan 20 aminoasitten biridir. Memeli hayvanlarda, arjinin temel aminoasitlerden biri olarak kabul edilmektedir. Organizmanın gelişim safhasına ve sağlık durumuna göre dışarıdan beslenme yoluyla temin edilmesi kaçınılmaz olabilmektedir.

4

FOSFOTİDİL SERİN

Fosfatidil Serin vücuttaki tüm hücrelerde; özellikle beyinde yüksek konsantrasyon şeklinde doğal olarak bulunan bir fosfolipittir. Fosfolipitler, amino asitler ve yağ asidi içeren, vücuttaki tüm hücre zarlarında bulunan moleküllerdir. Fosfatidil Serinin doku ve organlarla ilgili bilinen bir çok fonksiyonunun yanı sıra, en önemlisi, beynimizi oluşturan milyarlarca hücre için kilit yapı taşları oluşturmaktadır.

Uzmanlar diyor ki…

Argivit içeriğindeki L-Arginin, multivitamin ve mineraller sayesinde
günlük alımdaki yetersizlikleri karşılayarak çocuğun büyüme
ve gelişmesine destek olur.

Yrd.Doç. Murat Doğan

Annelerimiz çocuklarının boyu hakkında endişeliler. Tüm endişeleri bertaraf edebilmek için, biz öncelikle çocuğun boy kısalığının nedenini tespit etmeye çalışıyoruz. Bunun genetik mi, hormonsal mı yoksa beslenme bozukluğuna mı bağlı olup olmadığını araştırıyoruz. Tespit edilen soruna göre de tedavi düzenliyoruz. Beslenme bozukluğuna bağlı çocuklara vitamin ve mineral desteği öneriyoruz. Argivit Şurup da önerdiğimiz destek ürünlerin arasında yer alıyor.

Uzm.Dr.Kemal Pişmişoğlu

İştah sorunu ile gelen bebekler için sorunun altında yatan nedenleri araştırıyor, beslenme bozukluğu ile ilgili bir sorun yaşanıldığını düşünüyorsak destek ürünler başlıyoruz. Gıda takviyeleri içinde yer alan Argivit Şurup önerdiğimiz destek ürünlerin arasında yer alıyor.

Uzm.Dr. Tahsin Turgut

×
Merhaba,
Argivit Müşteri Hizmetleri'ne hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?