Argivit Smart - Argivit

Argivit Smart

İçerdiği vitamin ve mineral kombinasyonuna ilaveten
Fosfatidilserin içeren bir gıda takviyesidir.

Argivit Smart Nedir?

Argivit Smart, içerisindeki Fosfatidilserin, Demir, L-Karnitin, Kolin ve K Vitamini sayesinde Argivit Focus Şurup’un geliştirilmiş formülasyonu olarak tasarlanmıştır. Argivit Smart, hiperaktivite, dikkat ve dürtü kontrolünü geliştirmeye katkı sağlayan bir gıda takviyesidir. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) belirtileri görülen çocuklarda Argivit Smart kullanımı ile başlanıp, ilerleyen dönemlerde Argivit Focus ile devam edilmesi önerilmektedir.

Argivit Smart İçeriği

Etken Madde 5 mL’de Etken Madde 5 mL’de
L-Arginin 250 mg Vitamin B1 1 mg
Kolin 100 mg Vitamin B2 0,9 mg
L-Karnitin 100 mg Vitamin B6 0,5 mg
Fosfatidilserin 100 mg Vitamin A 240 mcg
Vitamin C 70 mg Folik Asit 150 mcg
Çinko 5 mg Selenyum 50 mcg
Vitamin B3 10 mg İyot 70 mcg
Demir 2,2 mg Molibden 35 mcg
Vitamin B5 4 mg Krom 60 mcg
Vitamin D 10 mcg Biotin 15 mcg
Vitamin K 30 mcg Vitamin B12 1,5 mcg
Manganez 0,85 mg

 

Beslenme Alışkanlığının Büyüme ve Zeka Üzerine Etkileri

Her anne baba çocuğunun ileride bir bilim adamı veya iyi bir eğitim almış birey olmasını ister. Burada en önemli unsurlardan biri beslenmedir.

5 yaşın altındaki çocukların% 48-50’si beslenme yetersizliği göstererek dünyada yetersiz beslenme prevalansına sahiptir (UNICEF 2009). Daha yüksek kazançlar ve daha iyi gıda güvenliği, zamanla beslenmeyi iyileştirir, ancak yetersiz beslenme, gıda güvensizliği veya düşük gelir nedeniyle gerçekleşmez (World Bank 2006). Uygunsuz bebek besleme ve bakım uygulamaları da yetersiz beslenmeye katkıda bulunur ve davranışsal müdahaleler bebeklerin ve çocukların beslenme özelliklerini iyileştirir (1)

Mikrobesin yetersizliğinin en önemli sebebi hane halkının yanlış beslenme alışkanlığı ve kalitesiz besinlere ulaşımına bağlı olabilir. Black and Aboud (2011) tarafından tanımlanan “Duyarlı beslenme”, “çocuk ve bakıcı arasındaki karşılıklılık” dır ve “üç adımlı bir süreçtir:

Nedir bu adımlar?

1) Çocuk, motor hareketleri, yüz ifadeleri veya seslendirme yoluyla istekleri bildirir;

2) Bakıcı, sinyalleri tanır ve sinyal üzerinde istekli, gelişimsel açıdan uygun ve duygusal olarak destekleyici bir şekilde derhal yanıt verir ve

3) Sinyallere öngörülebilir bir tepki yaşar.

Besin alımını artırmada etkili olan duyarlı beslenme bileşenleri çocuğa gülümseyerek, göz temasıyla ve kelimeleri teşvik ederek olumlu tepki vermeyi içerir; çocuğu yavaş ve sabırla iyi mizahla besleme; çocuğun yemeyi bırakmasını beklemek ve daha fazlasını sunmak; parmak gıdalar vererek çocuğun kendisini beslemesi ve çocuğu yemek saatinden önce dikkatli bir şekilde yanında tutması gerekir (Aboud ve diğerleri 2009, PAHO / WHO 2003). Yemek reddi ve düşük iştah sık görülen problemlerdir ve tamamlayıcı gıdaların nasıl besleneceğini öngören duyarlı beslenme iyileştirilmiş besin alımıyla ilişkilidir (Dearden 2009) (2)

İlk iki yaşta eslenmenin desteklenmesi ve ailelerin bilinçlendirilmesi çocuk gelişimine çok önemli katkılar sağlamaktadır.(2)

Sonuç olarak, çocuk gelişiminde beslenmenin yerini hiç bir şey alamaz. Bu sadece bireyler için değil toplum içinde önem arz etmektedir. Sağlıklı bireyler yetişmesinde bilinçli davranmak ve hekimlerin önerileri dikkate alınmalıdır.

 Yrd. Doç. Dr. Murat DOĞAN
 Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı

Referanslar:

  1. Imdad A, Yakoob MY, Bhutta ZA BMC Public Health. 2011 Apr 13; 11 Suppl 3():S25.[PubMed] [Ref list]
  2. Shahnaz Vazir,1 Patrice Engle,2 Nagalla Balakrishna,3 Paula L. Griffiths,Matern Child Nutr. 2013 Jan; 9(1): 99–117.

NÖROLOJİK GELİŞİME DESTEK

Argivit Smart’ta çocukların nörolojik gelişimini destekleyen fosfolipit, aminoasit, mineral ve vitamin içeriği mevcuttur. Özellikle beyin hücrelerinin işleti sistemi yapısı içerisine katılan yağların büyük bir bölümü fosfolipitlerdir.

GÜVENLİ KULLANIM

Alkol, gluten, aspartam veya paraben içermez. Etken maddeler mevzuata uygundur. Argivit Smart, Türkiye’de GMP (İyi Üretim Uygulamaları) / HACCP standartlarında üretilmiştir.

ARGİVİT SMART İÇERİĞİ

Argivit Smart içerisindeki Fosfatidilserin, Demir, L-Karnitin, Kolin ve K Vitamini sayesinde Argivit Smart Şurup’un geliştirilmiş formülasyonu olarak tasarlanmıştır. Argivit Smart, hiperaktivite, dikkat ve dürtü kontrolünü geliştirmeye katkı sağlayan bir gıda takviyesidir. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) belirtileri görülen çocuklarda Argivit Smart kullanımı ile başlanıp, ilerleyen dönemlerde Argivit Focus ile devam edilmesi önerilmektedir.

SPORCULARDA REFLEKS GELİŞİMİNE DESTEK

Yapılan çalışmalar; Argivit Smart içeriğindeki fosfolipitlerin, özellikle sinir onarımını artırdığını, derin duyu algılanması ve refleks yanıtlarının hızlanmasını sağladığını göstermiştir. Bu nedenle sporcu refleks gelişimini destekleyerek performansa katkı sağlar.

ODAKLANMA ARTIŞINA DESTEK

Yapılan çalışmalar; Argivit Smart içeriğindeki fosfolipitlerin, dikkat eksikliği yaşayan çocuklarda odaklanma artışı konusunda olumlu sonuçlar elde edildiğini göstermiştir. Aynı şekilde otizmli çocuklarda da odaklanma artışına destek olduğunu gösteren çalışmalar bulunmaktadır.

KULLANIM ŞEKLİ

Hekim önerisiyle, 4-10 yaş grubu çocuklar ve yetişkinler için günde 1 ölçek (5 mL) tok karnına kullanılması önerilir.

İştah Arttırımında Hekimlerin Desteği

Ebeveynler tarafından çocuk hekimlerine en sık yöneltilen soruların başında, bebek ve çocukların iştahlarının nasıl artırılacağı sorusu gelir.

Vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş Argivit Ailesi, çocukların iştah artırımına destek olur.

Hekim önerisiyle iştah artırımına destek için çocuklara sabah tok karnına önerilebilir.

Argivit Smart’ın İçerisindeki Fosfotidilserin Nedir?

Argivit Smart, ayçiçeğinden elde edilen bitkisel kaynaklı “Fosfotidilserin” içermektedir. Fosfotidilserin ile yapılmış olan çalışmalarda kısa ve uzun hafıza yeteneğinde artışı desteklediği, refleks yanıtlarında güçlenmeyi sağladığı ve odaklanmayı arttırdığına yönelik bağımsız bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

Argivit Hakkında

Büyüme ve gelişme için multivitaminler ve mineraller içeren takviye edici gıdalar hakkında hekimlerimiz ne diyor?

Daha detaylı bilgi için hekiminize başvurabilirsiniz.

Uzmanlar diyor ki…

Argivit içeriğindeki L-Arginin, multivitamin ve mineraller sayesinde
günlük alımdaki yetersizlikleri karşılayarak çocuğun büyüme
ve gelişmesine destek olur.

Yrd.Doç. Murat Doğan

Annelerimiz çocuklarının boyu hakkında endişeliler. Tüm endişeleri bertaraf edebilmek için, biz öncelikle çocuğun boy kısalığının nedenini tespit etmeye çalışıyoruz. Bunun genetik mi, hormonsal mı yoksa beslenme bozukluğuna mı bağlı olup olmadığını araştırıyoruz. Tespit edilen soruna göre de tedavi düzenliyoruz. Beslenme bozukluğuna bağlı çocuklara vitamin ve mineral desteği öneriyoruz. Argivit Şurup da önerdiğimiz destek ürünlerin arasında yer alıyor.

Uzm.Dr.Kemal Pişmişoğlu

İştah sorunu ile gelen bebekler için sorunun altında yatan nedenleri araştırıyor, beslenme bozukluğu ile ilgili bir sorun yaşanıldığını düşünüyorsak destek ürünler başlıyoruz. Gıda takviyeleri içinde yer alan Argivit Şurup önerdiğimiz destek ürünlerin arasında yer alıyor.

Uzm.Dr. Tahsin Turgut
×
Merhaba,
Argivit Müşteri Hizmetleri'ne hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?