argivit ne için kullanılır

ARGİVİT NE İÇİN KULLANILIR?

Vitamin ve minerallerin, özellikle çocukluk ve gelişim dönemlerinde ne  kadar önemli olduğunu ebeveynlerin neredeyse tamamı bilmektedir. Vitamin eksiklikleri bir çok hastalığa neden olabileceği gibi bazı hastalıkların belirtileri olarak da ortaya çıkabilir. Yeterli miktarda vitamini çocuklarınıza güvenle verme yollarından biri olan Argivit Ailesi elemanları ne için kullanılır, yazımızda aklınızdaki soru işaretlerini kaldıracağız.

ARGİVİT İÇERİĞİ

Doğal besinlerin pişirme ve yanlış saklanma koşulları sonucunda çoğu besin değeri kaybolmaktadır. Tamamen güvenilir ve temiz içeriği ile Argivit ürünleri vitamin A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini, B11 vitamini, B12 vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini, H vitamini ve L-arginin bulundurmaktadır. Mineral içeriği listesi; Çinko, Selenyum, Manganez, Krom, Molibden, İyot ve Bakırdan oluşmaktadır.

KULLANIM ŞEKLİ

2012 yılından beri önerilen Argivit ne için kullanılır derseniz, içeriğindeki mineraller ile ilgili yapılan klinik çalışmalara göre 5 yaş altı ve üstü çocukların iştah artırımı ve boy uzamasını destekler. Hekim önerisiyle günde bir ya da iki ölçek alınabilir.

Uzman Doktor Tahsin Turgut diyor ki;

İştah sorunu ile gelen bebekler için sorunun altında yatan nedenleri araştırıyor, beslenme bozukluğu ile ilgili bir sorun yaşanıldığını düşünüyorsak destek ürünler başlıyoruz. Gıda takviyeleri içinde yer alan Argivit Şurup önerdiğimiz destek ürünlerin arasında yer alıyor.

Yardımcı Doçent Doktor Murat Doğan’ın görüşleri ise ” Argivit içeriğindeki L-Arginin, multivitamin ve mineraller sayesinde günlük alımdaki yetersizlikleri karşılayarak çocuğun büyüme ve gelişmesine destek olur.” şeklindedir.

Uzman Doktor Kemal Pişmişoğlu’ndan da bir uzman görüşü alarak yazımızı noktalayalım:

Annelerimiz çocuklarının boyu hakkında endişeliler. Tüm endişeleri bertaraf edebilmek için, biz öncelikle çocuğun boy kısalığının nedenini tespit etmeye çalışıyoruz. Bunun genetik mi, hormonsal mı yoksa beslenme bozukluğuna mı bağlı olup olmadığını araştırıyoruz. Tespit edilen soruna göre de tedavi düzenliyoruz. Beslenme bozukluğuna bağlı çocuklara vitamin ve mineral desteği öneriyoruz. Argivit Şurup da önerdiğimiz destek ürünlerin arasında yer alıyor.