Argivit kaç yaş

Argivit Kaç Yaş Grubu Çocuklarda Kullanılır?

Argivit kaç yaş grubu çocuklarda kullanılır sorusuna cevabımızı aslında içeriğinde alkol, gluten, aspartam veya paraben bulunmamasıyla verebiliriz. Etken maddeler mevzuata uygundur. Türkiye’de GMP (İyi Üretim Uygulamaları) / HACCP standartlarında üretilmiştir. Hekim önerisiyle, 5 yaş altı çocuklarda 1 ölçek, 5 yaş üstü çocuklarda ise 2 ölçek önerilir. Ve yaş grupları arasında güvenle kullanılabilir.

Klinik çalışmalar yeterli miktarda vitamin, mineral ve aminoasit almayan çocukların genetik sınırlarına ulaşmakta zorluk yaşadıklarını ortaya koymaktadır. Şu iyi bilinmektedir ki büyüme ve gelişme genetiğe ilaveten beslenme ve dış koşullara da bağlıdır.
Çocukların sağlıklı bir bağışıklığa sahip olmaları, fiziksel ve zihinsel gelişimleri için doğru miktarda D vitamini, B vitamini türevleri, mineraller ve aminoasitler alması gereklidir. Bu besinler beslenme yoluyla sadece belirli bir miktarda alınabilmektedir.Yeni yüzyılda geleneksel yemek kültüründen uzaklaşmamız ve modern yaşamın zorluklarıyla neredeyse günlük beslenme diyetimizde hiç bulunmayan bu yapı taşları gerekli ve doğru miktarda takviye edilmelidir.

Bilinçli şekilde desteklenen çocuklar, hem fiziksel hem de zihinsel gelişimde destek almayanların önüne geçmekte ve çok daha hızlı bir gelişim süreci yaşamaktadırlar.

Argivit içeriğinde bulunan D vitamini ile kemikleri ve bağışıklık sistemini geliştirir. Diğer vitamin ve minareller de vücudun ihtiyaçlarını karşılayarak değerli kaynakların büyümeye yönlendirilmesini sağlamaktadır. L-Arginin ile çocukların bağışıklık sistemleri desteklenirken iştahsızlık ve boy kısalığı sorunlarının çözümüne destek sağlanmaktadır. Ayçiçeğinden elde edilen bitkisel kaynaklı Fosfotidilserin ile de çocuklarımızın düşünsel ve bilişsel gelişimleri desteklenmektedir.
Argivit kullanan çocuklar kaç yaş olursa olsun her zaman bir adım önde….