Argivit Focus - Argivit

Argivit Focus

İçerdiği vitamin ve mineral kombinasyonuna ilaveten
Fosfatidilserin içeren bir gıda takviyesidir.

“Uluslararası Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği okul başarısına katkı için Argivit Focus Şurup’un  kullanılmasını öneriyor”

Argivit Focus Nedir?

Argivit Focus, bitkisel kaynaklı (ayçiçeği) Fosfotidilserin ile birlikte zengin vitamin (A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini, B11 vitamini, B12 vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini, H vitamini ve L-Arginin) ve mineral (Çinko, Selenyum, Manganez, Krom, Molibden ve İyot) kombinasyonu içeren bir gıda takviyesidir.

“Uluslararası psikologlar ve psikyatristler derneği Argivit focus şurubu okul başarısına katkı için kullanımını öneriyor”

Argivit Focus Şurup İçeriği

Etken Madde 5 ml’de Etken Madde 5 ml’de
L-Arginin 250 mg Vitamin D 10 μg
Fosfatidilserin 10 mg Biotin 15 μg
Vitamin C 70 mg Folik Asit 150 μg
Vitamin A 240 μg Manganez 0,85 mg
Vitamin B1 1 mg Krom 60 μg
Vitamin B2 0,9 mg İyot 70 μg
Vitamin B3 10 mg NE Molibden 35 μg
Vitamin B5 4 mg Çinko 5 mg
Vitamin B6 0,5 mg Selenyum 50 μg
Vitamin B12 1,5 μg

Beslenme Alışkanlığının Büyüme ve Zeka Üzerine Etkileri

Her anne baba çocuğunun ileride bir bilim adamı veya iyi bir eğitim almış birey olmasını ister. Burada en önemli unsurlardan biri beslenmedir.

5 yaşın altındaki çocukların% 48-50’si beslenme yetersizliği göstererek dünyada yetersiz beslenme prevalansına sahiptir (UNICEF 2009). Daha yüksek kazançlar ve daha iyi gıda güvenliği, zamanla beslenmeyi iyileştirir, ancak yetersiz beslenme, gıda güvensizliği veya düşük gelir nedeniyle gerçekleşmez (World Bank 2006). Uygunsuz bebek besleme ve bakım uygulamaları da yetersiz beslenmeye katkıda bulunur ve davranışsal müdahaleler bebeklerin ve çocukların beslenme özelliklerini iyileştirir (1)

Mikrobesin yetersizliğinin en önemli sebebi hane halkının yanlış beslenme alışkanlığı ve kalitesiz besinlere ulaşımına bağlı olabilir. Black and Aboud (2011) tarafından tanımlanan “Duyarlı beslenme”, “çocuk ve bakıcı arasındaki karşılıklılık” dır ve “üç adımlı bir süreçtir:

Nedir bu adımlar?

1) Çocuk, motor hareketleri, yüz ifadeleri veya seslendirme yoluyla istekleri bildirir;

2) Bakıcı, sinyalleri tanır ve sinyal üzerinde istekli, gelişimsel açıdan uygun ve duygusal olarak destekleyici bir şekilde derhal yanıt verir ve

3) Sinyallere öngörülebilir bir tepki yaşar.

Besin alımını artırmada etkili olan duyarlı beslenme bileşenleri çocuğa gülümseyerek, göz temasıyla ve kelimeleri teşvik ederek olumlu tepki vermeyi içerir; çocuğu yavaş ve sabırla iyi mizahla besleme; çocuğun yemeyi bırakmasını beklemek ve daha fazlasını sunmak; parmak gıdalar vererek çocuğun kendisini beslemesi ve çocuğu yemek saatinden önce dikkatli bir şekilde yanında tutması gerekir (Aboud ve diğerleri 2009, PAHO / WHO 2003). Yemek reddi ve düşük iştah sık görülen problemlerdir ve tamamlayıcı gıdaların nasıl besleneceğini öngören duyarlı beslenme iyileştirilmiş besin alımıyla ilişkilidir (Dearden 2009) (2)

İlk iki yaşta eslenmenin desteklenmesi ve ailelerin bilinçlendirilmesi çocuk gelişimine çok önemli katkılar sağlamaktadır.(2)

Sonuç olarak, çocuk gelişiminde beslenmenin yerini hiç bir şey alamaz. Bu sadece bireyler için değil toplum içinde önem arz etmektedir. Sağlıklı bireyler yetişmesinde bilinçli davranmak ve hekimlerin önerileri dikkate alınmalıdır.

 Yrd. Doç. Dr. Murat DOĞAN
 Çocuk Hastalıkları ve Sağlığı Uzmanı

Referanslar:

  1. Imdad A, Yakoob MY, Bhutta ZA BMC Public Health. 2011 Apr 13; 11 Suppl 3():S25.[PubMed] [Ref list]
  2. Shahnaz Vazir,1 Patrice Engle,2 Nagalla Balakrishna,3 Paula L. Griffiths,Matern Child Nutr. 2013 Jan; 9(1): 99–117.

NÖROLOJİK GELİŞİME DESTEK

Argivit Focus’ta çocukların nörolojik gelişimini destekleyen fosfolipit, aminoasit, mineral ve vitamin içeriği mevcuttur. Özellikle beyin hücrelerinin işleti sistemi yapısı içerisine katılan yağların büyük bir bölümü fosfolipitlerdir.

GÜVENLİ KULLANIM

Alkol, gluten, aspartam veya paraben içermez. Etken maddeler mevzuata uygundur. Argivit Focus, Türkiye’de GMP (İyi Üretim Uygulamaları) / HACCP standartlarında üretilmiştir.

ARGİVİT FOCUS İÇERİĞİ

Bitkisel kaynaklı (ayçiçeği) Fosfotidilserin ile birlikte zengin vitamin (A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, B3 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini, B11 vitamini, B12 vitamini, C vitamini, D vitamini, E vitamini, H vitamini ve L-arginin) ve mineral (Çinko, Selenyum, Manganez, Krom, Molibden ve İyot) kombinasyonu içeren bir gıda takviyesidir.

SPORCULARDA REFLEKS GELİŞİMİNE DESTEK

Yapılan çalışmalar; Argivit Focus içeriğindeki fosfolipitlerin, özellikle sinir onarımını artırdığını, derin duyu algılanması ve refleks yanıtlarının hızlanmasını sağladığını göstermiştir. Bu nedenle sporcu refleks gelişimini destekleyerek performansa katkı sağlar.

ODAKLANMA ARTIŞINA DESTEK

Yapılan çalışmalar; Argivit Focus içeriğindeki fosfolipitlerin, dikkat eksikliği yaşayan çocuklarda odaklanma artışı konusunda olumlu sonuçlar elde edildiğini göstermiştir. Aynı şekilde otizmli çocuklarda da odaklanma artışına destek olduğunu gösteren çalışmalar bulunmaktadır.

KULLANIM ŞEKLİ

Hekim önerisiyle, 5 yaş altı çocuklarda 1 ölçek, 5 yaş üstü çocuklarda ise 2 ölçek önerilir.

Boy ve İştah İçin Hekimlerin Tercihi

Argivit Focus 2012 yılından beri hekimler tarafından önerilmektedir. İçeriğindeki mineraller ve vitaminler çocuk büyüme ve gelişimi için hekimler tarafından tercih edilmektedir. Argivit Focus içerisinde bulunan vitamin ve mineraller hakkında üründen bağımsız bilimsel çalışmalar mevcuttur. Bu vitamin ve minerallerin faydası hakkında doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığına kayıtlı takviye edici gıda kategorisindedir. İLAÇ DEĞİLDİR.

İştah Arttırımında Hekimlerin Desteği

Ebeveynler tarafından çocuk hekimlerine en sık yöneltilen soruların başında, bebek ve çocukların iştahlarının nasıl artırılacağı sorusu gelir.

Vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş Argivit Ailesi, çocukların iştah artırımına destek olur.

Hekim önerisiyle iştah artırımına destek için çocuklara sabah tok karnına önerilebilir.

Argivit Focus’un İçerisindeki Fosfotidilserin Nedir?

Argivit Focus, ayçiçeğinden elde edilen bitkisel kaynaklı “Fosfotidilserin” içermektedir. Fosfotidilserin ile yapılmış olan çalışmalarda kısa ve uzun hafıza yeteneğinde artışı desteklediği, refleks yanıtlarında güçlenmeyi sağladığı ve odaklanmayı arttırdığına yönelik bağımsız bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

Argivit Tablet Ne İçerir?

Argivit tablet içerisinde bulunan antioksidanlar ve mineraller ile günlük yaşamda ihtiyaç duyulan zihinsel ve performans artışına yardımcı olur.

Argivit Hakkında

Büyüme ve gelişme için multivitaminler ve mineraller içeren takviye edici gıdalar hakkında hekimlerimiz ne diyor?

Daha detaylı bilgi için hekiminize başvurabilirsiniz.

Uzmanlar diyor ki…

Argivit içeriğindeki L-Arginin, multivitamin ve mineraller sayesinde
günlük alımdaki yetersizlikleri karşılayarak çocuğun büyüme
ve gelişmesine destek olur.

Yrd.Doç. Murat Doğan

Annelerimiz çocuklarının boyu hakkında endişeliler. Tüm endişeleri bertaraf edebilmek için, biz öncelikle çocuğun boy kısalığının nedenini tespit etmeye çalışıyoruz. Bunun genetik mi, hormonsal mı yoksa beslenme bozukluğuna mı bağlı olup olmadığını araştırıyoruz. Tespit edilen soruna göre de tedavi düzenliyoruz. Beslenme bozukluğuna bağlı çocuklara vitamin ve mineral desteği öneriyoruz. Argivit Şurup da önerdiğimiz destek ürünlerin arasında yer alıyor.

Uzm.Dr.Kemal Pişmişoğlu

İştah sorunu ile gelen bebekler için sorunun altında yatan nedenleri araştırıyor, beslenme bozukluğu ile ilgili bir sorun yaşanıldığını düşünüyorsak destek ürünler başlıyoruz. Gıda takviyeleri içinde yer alan Argivit Şurup önerdiğimiz destek ürünlerin arasında yer alıyor.

Uzm.Dr. Tahsin Turgut
×
Merhaba,
Argivit Müşteri Hizmetleri'ne hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?